Tohuplaat, seinakatteplaat vineeralusel 600x600x9mm

Tootekood: 12010175
Tarneaeg: 3 nädalat
Hind:
25,00 €
Kogus: - +
Tohuplaate sobib kasutada sisetingimustes.
Märgades ruumides ja välistingimustes ei soovita
me plaate ilma täiendava töötluseta kasutada.
Plaadid on kergelt lakitud tugevdamaks õrna
pealiskihti, jättes samas rikkumata tohu loomuliku
faktuuri ja värvi. Plaate tuleb puhastada õrnalt
tolmuimeja pehme harjaga või pehme lapiga.
Vineeralusel plaadi vastaskülgedele on freesitud
punnid ja sooned.
Tohu ebaühtluse tõttu võib plaatide paksus
kõikuda mõne millimeetri ulatuses.
Toht koosneb paljudest õhukestest kihtidest ning
plaatide ettevaatamatul käsitsemisel võivad kihid
servast hargnema hakata. Faasitud servadega
plaatidel on see oht väiksem, kuid plaatide
ühenduskohad jäävad selgemini näha.
Plaatide lõikamiseks on soovitatav kasutada
tiheda hambaga saagi, lõigata tuleb kindlasti
tohuga poolelt.
Kasetoht on kase koore surnud, sitke ja nahkjas osa. Toht on õhu- ja vedelikukindel, halb soojus- ja elektrijuht ning eriti vastupidav bioloogilistele lagundajatele. Valge värvi annab tohule betuliin, mida leidub tohus keskmiselt 15–20%. Tegu on vaigulaadse ainega, mis jääb valge puudrina sõrmedele, kui käega üle noore kasetüve libistada. Betuliin teebki kasetohu erakordselt püsivaks – tüve tohust toru võib jääda metsa alla lebama aastakümneteks, kui sisu on ammu kõdunenud.Betuliin kaitseb kaske päikesekiirguse, kahjurite, seente ja haigusetekitajate eest. Betuliinil on muuhulgas mitmekülgsed raviomadused – näiteks põletikuvastane, antibakteriaalne ja antiviraalne toime. Tohtu on aastatuhandeid kasutatud erinevate esemete valmistamiseks. Tohule omane keerdumine ja haprus piki kiudu ei lase seda kasutada suurte lehtedena. Traditsiooniliselt on suuremaid tohuesemeid valmistatud tohuribadest punudes või tohulehti kokku õmmeldes. Need tehnikad nõuavad spetsiifilisi käsitööoskusi ja on ajamahukad, lisaks tekitavad nad „visuaalset müra“, mis varjutab kasetohu lihtsa, loomuliku võlu. Pakutavad tohuplaadid on lahendus nendele probleemidele, lubades tohtu kasutada suurte pindade katmiseks ilma nähtavate tugevdus- ja kinnitusdetailideta. Tohu korjamine, sorteerimine ja puhastamine käib käsitsi. Sõltuvalt kasvukohast, puu liigist ja vanusest varieerub tohu värvus valgest kollaka, halli ja mustani. Tohu faktuurile lisavad nüansse tohus leiduvad õhulõhed, oksaarmid, samblad ja samblikud.
Tohurakke toodab kase välimine kambiumikiht. Kui tohtu korjata õigel ajal, jääb see kiht vigastamata, puu ei saa eriti kahjustada ning mõne aasta möödudes tekib uus tohukiht. Meie kasutatav toht on korjatud raiumisele määratud puudelt, seega ei kahjustata kasvama jäävaid puid.
Sarnased tooted
Ehituses kasutatakse kasetohtu hüdrosiolatsiooniks kivi- ja puitkonstruktsioonide vahel, mätaskatuse aluskattena või iseseisva katusekattematerjalina.
Toht paigaldatakse alati sisekülg ülespoole, kindlasti vähemalt kahe kihina, tohu "süü" kihtides eri suunas.
Tohtu tuleb säilitada jahedas, varjulises kohas, vajutise all - muidu muutub rabedaks ja tõmbub rulli.
Tootekood: 250003071
18,00 €